CEREC jednodniowa protetyka Lubań, korony i licówki w jeden dzień - Dentica

Przejdź do treści

Oferta

korony w jeden dzień Lubań
CEREC - Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics

CEREC - Korony i licówki pełnoceramiczne w 1 dzień

Protetyka to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która obecnie oferuje wręcz rewolucyjne rozwiązania. Jednym z nich jest innowacyjny system CEREC (CERamic REConstruction), umożliwiający wykonanie najwyżej jakości uzupełnień protetycznych, w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

jednodniowa protetyka lubań

CEREC - estetyczne rekonstrukcje zębów na jednej wizycie


Na czym polega unikatowość systemu CEREC?  W praktyce, wykonanie pracy protetycznej, łączy ze sobą 3 elementy:
  • komfort - bez wycisków, bezbolesne skanowanie wewnątrzustne,
  • krótki czas wykonania - na jednej wizycie,
  • precyzja - skanowanie i frezowanie wykonane są specjalistycznym sprzętem komputerowym, który zasadniczo eliminuje ryzyko niedopasowania.

CEREC LUBAŃ

Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty u stomatologa. Przy pomocy systemu CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień inlay lub onlay są opracowywane w ciągu mniej niż 2 godzin. Osoby chcące poddać się leczeniu stomatologicznemu chętnie wybierają ów system, ponieważ nie muszą czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko.

Fundamentalnym atutem nowoczesnego systemu CEREC jest możliwość wykonania anatomicznej odbudowy protetycznej z jednolitego materiału (blok ceramiczny), a nie ze standardowej podbudowy i napalanej na niej ceramiki W przeszłości pacjent, który chciał odzyskać piękny uśmiech, musiał spędzać na fotelu u stomatologa wiele długich godzin. Tradycyjne metody wymagają współpracy z technikiem dentystycznym/ laboratorium, co znacznie wydłuża czas wykonania pracy (2-3 wizyty, 7-10 dni), system CEREC umożliwia skrócenie rekonstrukcji /odbudowy protetycznej zęba do jednej wizyty. Komfort przebiegu całego procesu przygotowawczego- bez wycisków, koron tymczasowych- jest nieocenionym udogodnieniem i usprawnieniem w poszczególnych etapach pracy protetycznej. Rekonstrukcja wirtualnego modelu zgryzu (poszczególnej korony, uzupełnienia, wypełnienia) gwarantuje precyzję wykonania pracy protetycznej na najwyższym estetycznym poziomie.

Jak wygląda leczenie za pomocą systemu CEREC?


1. Skanowanie
 
Skanowanie zębów przy pomocy kamery wewnątrzustnej zastępuje tradycyjny i lekko przestarzały wycisk, z użyciem masy, aplikowanej doustnie na łyżce wyciskowej. Technologia ta charakteryzuje się znacznie  większą dokładnością, nie powoduje dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta w przypadku zaklejania zębów masą wyciskową i zajmuje dużo mniej czasu. Obraz, uzyskany z kamery, stanowi trójwymiarowe zdjęcie i idealny cyfrowy model fragmentu jamy ustnej.

2. Projektowanie
 
Lekarz specjalista, wykorzystując wirtualny model projektuje najkorzystniejszą formę odbudowy .Wspiera go w tym algorytm matematyczny zawarty w systemie  CEREC, który może zaproponować odbudowę w prawidłowych relacjach z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi. Lekarz na etapie projektowania uwzględnia: granice preparacji, położenie, przebieg i głębokość bruzd, wysokość i kształt guzków, punktów i płaszczyzn stycznych , kolorystykę , indywidulne cechy kształtu i koloru u danego pacjenta.
 
3. Frezowanie
 
Przeniesienie wzoru cyfrowego na płaszczyznę realną odbywa się we frezarce cyfrowej i przy użyciu bloczków do frezowania. Wykonanie może trwać, w zależności od wielkości pracy, od kilku do kilkunastu minut. Frezarka jest kluczowym elementem procesu gwarantując, iż dokładność przeniesienia idealnego projektu, będzie miała tolerancję nieosiągalną w procesie tradycyjnym, czyli do 25 mikronów!
 
4. Cementowanie
 
Gotową rekonstrukcję cementuje się zgodnie z procedurą właściwą dla prac pełnoceramicznych. I gotowe. Cała wizyta odbudowy protetycznej jednego zęba trwa od 1 do 2 godzin w zależności od wyboru materiału z jakiego wykonana jest praca i stopnia trudności danej pracy.

ZALETY leczenia systemem CEREC

  • Eliminacja wycisku – kilka sekund, które stomatolog poświęci na wykonanie trójwymiarowego obrazu ubytku zastąpiło nieprzyjemny silikonowy wycisk
  • Eliminacja uzupełnień tymczasowych – odbudowa ceramiczna jest tworzona zaledwie w kilka minut z litych bloczków ceramicznych, dzięki czemu nie trzeba czekać na wynik pracy pracowni protetycznej
  • Dokładność – doskonałe odwzorowanie powierzchni ubytku pozwala na uniknięcie wielokrotnych poprawek.
  • Natychmiastowe uzupełnienie – w chwili, gdy nowa część naszego zęba jest już gotowa stomatolog może od razu przystąpić do umieszczenia jej we właściwym miejscu, dzięki czemu w chwili wyjścia z gabinetu ząb jest jak nowy.
  • Naturalność i wyjątkowa estetyka – dzięki zastosowaniu Cerec można uniknąć problemów często pojawiających się w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Ząb ma naturalny wygląd, szyjki zębowe wyglądają zdrowo, dziąsła nie sinieją.
  • Nie wywołuje alergii – bardzo ważne jest to, że materiały używane do wypełnień są w pełni biokompatybilne i nie grozi nam alergia.


Metoda CEREC jest idealna dla osób, które pragną odzyskać swój naturalny uśmiech w krótkim czasie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i bez obaw o komplikacje.

Dentica Lubań
stomatologia ›› implantologia ›› protetyka ›› endodoncja ›› stomatologia mikroskopowa ›› chirurgia ›› estetyka
Wszelkie prawa zastrzeżone - Copyright © Mediaskot.pl
Wróć do spisu treści