Implanty Lubań: implantologia, stomatologia estetyczna Lubań - Dentica

Przejdź do treści

Oferta

implanty
Implanty

IMPLANTOLOGIA

Leczenie implantologiczne umożliwia uzupełnienie braków zębowych, zarówno pojedynczych  jak również większych braków w uzębieniu. Implanty zastępują utracone zęby w sposób najbardziej zbliżony do natury. Pacjenci mają wrażenie jakby ponownie mieli własne zęby. Można dzięki nim spokojnie spożywać ulubione pokarmy, bez niedogodności  związanych z protezami lub brakującymi zębami . Zabieg implantacji polega na wprowadzeniu do tkanki kostnej tytanowego elementu zastępującego korzeń utraconego zęba. Do tego elementu po okresie gojenia przykręca się koronę zęba.
wstawianie implantów zęba Lubań
Implanty produkowane są przede wszystkim z tytanu. Tytan łączy w sobie dwie unikalne cechy, których nie odkryto do tej pory w żadnym innym pierwiastku. Po pierwsze, ludzki organizm doskonale toleruje materiały z niego wykonane oraz  jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni zębowych, które muszą znosić bardzo duże obciążenia.
Zalety implantów zębowych to głównie trwałość i solidność takiego rodzaju rekonstrukcji oraz ogromne podobieństwo implantów do naturalnych zębów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Dodatkowo rekonstrukcja na implancie nie wymaga naruszenia (oszlifowania) zdrowych sąsiednich zębów, tak jak to jest w przypadku wykonania mostów odtwarzających braki w uzębieniu. Co więcej, implanty dają korzystne rozłożenie obciążeń oraz zapobiegają zanikowi kości, który następuje po utracie zębów (ruchome protezy nasilają proces zaniku kości).

Implanty stomatologiczne wszczepiane są wtedy, gdy utracimy swoje naturalne zęby. Często decyzja co do uzupełnienia brakujących zębów podejmowana jest ze względów estetycznych. Jednak z medycznego punktu widzenia uzupełnianie jedynie zębów przednich nie jest dobrym rozwiązaniem. Brak trzonowców zaburza funkcjonowanie układu żucia, co z czasem rzutuje zarówno na estetykę uzębienia jak i na nasze zdrowie. Brak zębów trzonowych uniemożliwia prawidłowe rozdrabnianie pokarmów, co prowadzi do rozwoju chorób układu pokarmowego, nasilenia objawów nadkwasoty i choroby wrzodowej. Ponadto braki w bocznym odcinku powodują przykurcze mięśniowe, których efektem są nawracające bóle głowy.

Zalety implantów stomatologicznych:
1. zapewnienie pacjentom trwałego, mocowanego na stałe uzupełnienia odtwarzającego braki w uzębieniu
2. zapewnienie pełnego komfortu, bez obaw, że ktoś rozpozna uzupełnienia zbudowane na implantach
3. odtworzenie prawidłowych funkcji żucia, co pozwala na spożywanie ulubionych pokarmów bez żadnych ograniczeń
4. ochrona przed zanikiem kości

Możliwości zastosowania implantów:

• odbudowa pojedynczego zęba – jeśli potrzebujesz uzupełnić tylko jeden ząb rekonstrukcja w postaci implantu i korony jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym, stanowi znacznie lepszą alternatywę niż tradycyjny most , który uszkadza oba sąsiadujące zęby. Zastosowanie implantu pozwala uniknąć oszlifowania zdrowych zębów, co może skutkować koniecznością leczenia kanałowego i docelowo zawsze będą wymagały korony protetycznej

implanty Lubań
• odbudowa kilku brakujących zębów  –  większa liczba implantów pozwala na odbudowę większych braków zębowych , eliminując stosowanie częściowych protez zaopatrzonych w klamry, które mogą być niewygodne lub nieestetyczne, dodatkowo implanty zapobiegają zanikowi kości co ma również wpływ na wygląd i owal twarzy

implantologia Lubań
• bezzębie  - implanty są skutecznym sposobem dla odbudowy pełnych łuków zębowych . Korzystanie z protezy ruchomej wpływa na to jak jesz, wyglądasz i mówisz. Kość ulega wówczas szybkiemu bezpowrotnemu zanikowi. Zastosowanie odbudowy opartej na implantach będzie rozwiązaniem komfortowym , umożliwiającym swobodne jedzenie i mówienie.

stomatologia estetyczna Lubań
Dentica Lubań
stomatologia ›› implantologia ›› protetyka ›› endodoncja ›› stomatologia mikroskopowa ›› chirurgia ›› estetyka
Wszelkie prawa zastrzeżone - Copyright © Mediaskot.pl
Wróć do spisu treści